Fotoalbum czy fotoksiążka

Przez długie lata zdjęcia oglądało się w albumach fotograficznych. W dawnych albumach z początku zeszłego wieku były to zdjęcia oprawione w owalną ramkę, w kolorze sepii, osoby w strojach z tamtych czasów. W dalszym ciągu robią one dzisiaj na nas wrażenie i z przyjemnością je oglądamy. Kilkanaście lat temu na rynku pokazały się albumy fotograficzne, w których zdjęcia można było umieszczać pod folię która je przytrzymywała w odpowiednim miejscu. Niestety folia ta często była pofalowana i nierówna co psuło cały efekt. Nie przyjęły się te albumy na rynku i błyskawicznie z niego zniknęły. W ich miejsce pojawiły się fotoalbumy z cienkiej folii poliwęglanowej o dużej przejrzystości. W dalszym ciągu są w sprzedaży Tak jak w innych dziedzinach fotografii, tak i na rynku albumów fotograficznych pojawił się nowy produkt, którym są fotoksiążki. Zdjęcia cyfrowe w specjalnym programie komputerowym układa się na kolejnych stronach wirtualnej książki. Dobiera się tło, ramki, opisy tak aby nadać jej jak najbardziej atrakcyjny charakter.


Przygotowany projekt przekazuje się do wytwórcy fotoksiążki i czekamy na jej odbiór. Fotoksiążka www.szablony.in  te robią wrażenie na oglądających. Jeżeli taką fotoksiążkę przygotował specjalista np. zawodowy fotograf ślubny to efekt jest szokujący. Niestety fotoalbumy ślubne wykonywane według nowej technologii cyfrowej w faazie projektowania i nświetlania dość dużo kosztują i z tego względu można sobie na nie pozwolić tylko z wyjątkowych okazji.

 

Najczęściej są one zlecane z okazji ślubu, komunii lub pierwszego roku życia dziecka. Ponieważ rośnie ilość producentów fotoksiążek więc ich ceny powoli spadają. Sprzyja temu rosnąca ilość maszyn do ich produkcji. Im większa większa automatyzacja cyklu produkcji tym cena powinna być niższa. W każdym razie doczekaliśmy się ciekawego nowego produktu.