Możliwa współpraca na rynku foto

W ostatnich dniach sprawdzałem pozycje moich stron związanych z fotoksiążkami i fotoalbumami w wyszukiwarce Google. Rezultaty niestety nie są zachwycające. Ma to zresztą potwierdzenie w małej ilości zapytań/zamówień. Trudno się dziwić - konkurencja jest bardzo silna i coraz silniejsza a na dodatek coraz liczniejsza. Jeszcze nie tak dawno przez ok. 2 lata strona foto-rynek.pl zajmowała 4-6 pozycję dla frazy fotoksiążka.
 

Kto dominuje dzisiaj w wyszukiwarce ? Oczywiście najlepszefoto !


Z ciekawości i dla porównania sprawdziłem Twoje dwie strony dla tych samych fraz. Wyniki znajdziesz w dołączonym pliku.
Pozycje były sprawdzane z pominięciem regionalnej geolokalizacji czyli dla Polski a nie konkretnego regionu Rzeszowa, Warszawy czy Poznania. Google wyświetla teraz wyniki z obszaru najbliższej lokalizacji IP osoby wyszukującej.

Myślę, że moglibyśmy podjąć również współpracę na płaszczyźnie pozycjonowania a tym samym obie nasze firmy mogą zyskać (Twoja podwójnie bo moje zlecenia trafiają do Ciebie). Poprzez współpracę rozumiem moją kooperację z Twoim specjalistą od pozycjonowania.

Przykładowo.
Twoja firma ma dodatkowe strony pomocnicze, drugo-planowe (kiedyś na nie trafiłem). Ja również mam trochę takich stron. Na tych Twoim stronach mogłyby zostać umieszczone linki czy też teksty z linkami prowadzącymi do 2-ch moich stron. I odwrotnie na moich stronach mógłbym umieścić linki, lub teksty z linkami do Twoich 2-ch stron.
Linki pochodzące z wartościowych stron pod względem seo (już pozycjonowanych) i o zbieżnej tematyce poprzez prowadzący wartościowy link podnoszą wartość i pozycję strony docelowej. W ten sposób zarówno Twoje, jak i moje strony mogłyby uzyskać wyższe pozycje w wyszukiwarce.

Twój pozycjoner z pewnością ma informacje, które mogłyby mnie pomóc. Ja ma też pewne przetestowane swoje rozwiązania, które dają pozytywne i bezpieczne efekty w pozycjonowaniu i mogłyby jemu pomóc.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą na tej płaszczyźniej to niech twój pozycjoner się ze mną skontaktuje. Jeśli nie, nie ma sprawy.