Skrypt strony internetowej

Chciałbym gorąco prosić w wersji 6.3 o maksymalne dostosowanie wyjściowego skrypu do urządzeń mobilnych (otrzymywanego od Opensolution). Od kilku lat Google bardzo intenywnie rozwija ten segment aby uzyskać zwielokrotnienie swoich zysków. Jednym z etapów ich działań jest wymuszenie ma webmasterach maksymalnej optymalizacji stron internetowych. Wystarczy porównać wynik testu strony w PageSpeed Insights. Wynik dla urządzeń mobilnych jest zdecydowanie niższy od wyniku komputerów desktopowych. Zrobiłem ostatnio optymalizację kilku stronach www pod wymagania Google. Wszystkie strony poszły znacząco w górę w wyszukiwarce Google. W świetle ostatnich informacji dochodzących z Google optymalizacja skrytu pod urządzenia mobilne będzie miała jeszcze większe znaczenie. Wyraźnie widać, że producenci innych skryptów pracują naad optymalizacją. Wystarczy pobrać z ich stron wyjściowy skryp i poddać w/w testowi. Niestety test Quick.CMS v. 6.2 (pomimo wersji RWD) daje fatalny wynik, który pokazuje że skrypt nie jest przyjazny dla SEO.

Wydaje mi się, że niewielki procent stron www ma aktualizowany skrypt Quick.CMS.Ext. Zastanawiałem się dlaczego sam robię to tak rzadko. Powodem jest brak dobrego konwertera, który pozwoli w sposób prosty i bezpiecznie przenieść wszystkie dane. Niestety musiałem przenosić dane ręcznie a to zabiera ogrom czasu często niewspółmierny do efektów. Na stronie Opensolution nie znajduję wskazania żadnego partnera, który mając dostosowane narzędzia robiłby to rutynowo: sprawnie, bezpiecznie i w przystępnej cenie.

Powyższe dwa tematy to fundamenty skryptu o powszechnym zastosowaniu a nie wodotryski dostosowane do indywidualnej potrzeby.

Jak zoptymalizować stronę na skrypcie Quick.CMS


4-ry elementy decydujące o widoczności strony w wynikach organicznych wyszukiwarki Google, zajmowanych pozycjach w tej wyszukiwarce a to w znaczący sposób wpływa widoczność strony w internecie i poziom odwiedzin danej strony
  1. konstrukcja skryptu pod względem wymagań Googla i SEO (to jak fundament, każdej solidnej budowli, jeżeli będzie kiepski to żywot budowli będzie krótki pomimo nawet pięknej fasady)
  2. treści o odpowiedniej ilości znaków, zoptymalizowanych słówach kluczowych i zoptymalizowanej obrazach oraz strukturze zatrzymujące internatów na dłużej na stronie
  3. linkowanie zewnętrzne prowadzące do strony ze zdywersyfikowanych wartościowych stron, portali, blogów, forów itd.
Polecamy również:
Dlaczego warto tworzyć fotoksiążki?